Kurz zaměřený na obnovu zraku – s možností koupání v termálních lázních – Slovensko – obec Lúčky.

9.10.2017 - 15.10.2017

9. 10. – 15. 10. 2017 – Kurz zaměřený na obnovu zraku – s možností koupání v termálních lázních – Slovensko – obec Lúčky. Cena kurzovného 120,- € (bez ubytování a stravy).  

 

Kurz zaměřený na regeneraci zraku díky svým stabilním výsledkům zlepšení zraku patří již několik let mezi ty, o něž je největší zájem. Kapacita kurzu často nestačí pojmout všechny zájemce, a proto je dobré hlásit se na kurz s předstihem. Největším oceněním od absolventů jsou slova chvály, poděkování a další účast na kurzu.
Mistr Boris Tichanovský je autorem metody rychlé regenerace zraku. Pracuje na sobě - nikdy se nespokojuje se současným stavem, sleduje veškeré nové poznatky a snaží se pronikat co nejhlouběji do tradičních metod. Ty potom upravuje a zefektivňuje. Toto vše dělá s energií sobě vlastní. Žádný z kurzů tedy není pouhou reprodukcí předešlého, ale je obohacen o nové poznatky.
Po absolvování týdenního kurzu se většině lidí nastálo zlepší zrak až o 1 dioptrii. Z průzkumů prováděných v průběhu dalších let se zjistilo, že u většiny absolventů zlepšení zraku nadále trvá. Lidem pokračujícím v samostatném cvičení, se zrak neustále zlepšuje. O tři až čtyři dioptrie za rok si zlepšili zrak ti, kteří se zúčastnili kurzu několikrát a aktivně sami cvičí. Nejrychleji se snižují dioptrie při krátkozrakosti a dalekozrakosti. Zlepšení dosahují i lidé se šilhavostí, astigmatismem, tupozrakostí, zeleným a šedým zákalem, vadami sítnice a zrakového nervu. Čím je onemocnění vážnější, tím usilovněji musí pacient cvičit.
V minulých letech byla v kurzech vyhlášena soutěž. Kdo si následně samostatným cvičením zlepší zrak o co největší počet dioptrií, zúčastní se dalšího kurzu na zlepšení zraku zdarma. Výsledky musí být potvrzeny od lékaře.


V obci Lúčky se nacházejí menší léčebné termální lázně s báječnou minerální vodou. Součástí lázní je i vitální svět, ve kterém je několik druhů saun a odpočívárna s vyhřívanými lehátky. Mistr Boris Tichanovský označil tyto lázně jako nejlepší na Slovensku. Termální voda v lázních léčí gynekologické a pohlavní orgány, klouby, páteř a další orgány. Ve volném čase budete mít čas na nádherné vycházky po okolní překrásné přírodě. Doporučujeme také koupání v přírodním minerálním jezírku KALAMENY (1,5 km).
Na kurzu budete mít možnost zakoupení zdravé stravy s vysokým obsahem zeleniny s prvky indické kuchyně (obědy a večeře). Nezapomeňte zájem o stravu označit v přihlášce, počet strávníků je omezený.


Informácie o kurze
Ubytovací kapacity v Lúčkách máme zajištěny.
Ubytovanie a stravu si hradí každý sám, variantu ubytovania a variantu stravy prosím napište na prihlášku!


STRAVA
Raňajky si pripravuje každý sám, alebo dochádza do miestnej reštaurácie.
Obedy a večere:
1. varianta: ZDRAVÉ STRAVOVANIE na fare. Stravu zabezpečuje Marek Mráz. Jedlo je vegetariánske, korenisté s voňou Indie a zásadami makrobiotiky. Koncept stravovania je navrhnutý tak, aby ste si prečistili nielen telo, ale i ducha. Podporí Váš proces uzdravovania. Objednanie si stravy je závazné, plýtvanie jedlom je neodpustitelné.
Obed = 4,80 € a večera = 4,0 € + 1,5€ denný príspevok fare za využivanie jedálne /50m od telocvične/.Celkom 5x obed a 5x večera (zaplatíte pri zahájení stravovania). Strava sa začína podávať 10. 10. 2017 obedom medzi 12 až 13 hod a končí 14.10. 2017 večerou kolem 18 hod.
2. varianta: individuálne stravovanie v Pizzerii, v bistre penzionu č 508, alebo v 2km vzdialenej reštauráciii Penzionu Lúčky – všetko si hradí každý sám


UBYTOVÁNÍ
1. varianta: FARA susedí s telocvičňou, kde bude prebiehať kurz. 5 izieb s 3 až 8 posteľami na 2 poschodiach s jednoduchým , internátnym zariadením , niektoré izby sú priechodzie. Na každom poschodí spoločné WC a sprcha. V kuchyni budeme variť a v jedálni vydávať zdravú stravu aj pre ostatných účastnikov kurzu.
CENA: 7 € ZA NOC
2. varianta: Niektorý z privátov a penzionov v Lúčkach, 2 až 3 ložkové izby, sociálne zariadenia a kuchynka niekde bývajú spoločné pre 2, maximálne 3 izby. Linky na zarezervované ubytovania odošleme po prihlásení sa.
CENA: 8 – 10 (maximálně 13) € ZA NOC


• Cena kurzovného činí 120 €, pre kurzistov z neďalekého okolia je možnosť do kurzu aj dochádzať.


• Doprava do Lúčiek je individuálna. Odporúčame dopraviť sa akýmkoľvek dopravným prostriedkom do Ružomberka, vedľa železnice sa nachádza autobusová stanica. Tam je potrebné vyhľadať zastávku autobusu smer Liptovská Teplá - Lúčky. Autobusom to trvá cca 30 minút, vystúpiť na konečnej zastávke Lúčky kúpele. Potom treba ísť naspäť smerom ku základnej škole cca 50 metrov. Na vydláždenom parkovisku pred vchodom do novo omietnutej školy dostanete informácie, ako pozdĺž potoka, okolo fary a kostola k telocvični (cca 80m, opačná strana školy) - kde máme zraz .
Autobusové priame spojenie Ružomberok -Lúčky/konecná/, aktuálny cestovný poriadok si prosím sami vyhľadajte.
• Kurz začína 9. 10. 2017 o 19.30 hod. a končí 15. 10. 2017 rannou rozcvičkou cca v 9.30 hod.
• Ubytovať sa Vám pomôžeme 9. 10. 2017 o 17.00 hod. pri telocvični; Josef Brož tel.: +420 732 837 541.
• Kurz bude prekladaný do českého jazyka a bude tu možné zakúpiť všetok výukový a dokumentačný materiál. Ďalej tu budú predávané tibetskej prírodné preparáty, ak máte záujem o zakúpenie výrobkov so zľavou, vezmite si dostatočnú finančnú rezervu.
• Odporúčame vziať si so sebou teplé športové oblečenie (cvičenie bude prebiehať v telocvični, ale i v prírode), ďalej karimatku alebo inú podložku pre masáže na zemi, voľný odev, plavky, uterák a pingpongovú raketu - v telocvični máme k dispozícii 2 stolnotenisové stoly
• Náplň kurzu môžu tvoriť aj cvičenie vychádzky do prírody, nezabudnite teda na teplé oblečenie a vhodnú obuv.
• Ak máte záujem tento kurz absolvovať, vyplňte záväznú prihlášku, ktorú nájdete na internete alebo na konci časového rozpisu a odošlite ju na adresu:


Eva Cermanová, Malešovská 669, 284 01 Kutná Hora, tel:+420 602 141 628 od 10 do 12 a od 14 do 16 hod. Je tiež možné prihlásiť sa e-mailom na adresu cermanova@bilyracek.cz .Prihlášky nájdete aj na www.epam.cz v sekcii LÉČITEL Boris TICHANOVSKÝ, Přehled kurzů na rok 2017, pod názvom Závazná přihláška. Formulár prihlášky si uložte do počítača, prihlášku vyplňte, znova uložte a až potom odošlite ako prílohu e-mailu na už spomínanú adresu (cermanova@bilyracek.cz). Pred odoslaním prihlášky vykonajte telefonickú rezerváciu na vyššie uvedenom čísle.

• Ďalej je potrebné uhradiť zálohu za kurzový poplatok 1000,- Kč (40 € zloženkou typu EUROGIRO na pošte, alebo lacnejšie variantom vložením hotovosti a odoslaním ako cenné písanie či doporučený list) na vyššie uvedenú adresu. Na zloženku do správy pre príjemcu nebo do listu napíšte dátum kurzu. Ak platíte za inú osobu, uveďte jej meno a priezvisko. Tento odkaz musí byť krátky, čitateľný a tlačeným písmom. Po odoslaní prihlášky a zálohy ste už do kurzu zaradení. V prípade, že od Vás nedostaneme zálohu, budú do kurzu zaradení prednostne ďalší záujemcovia.
Záväznú prihlášku prosím pošlite do troch dní po telefonickej rezervácii miesta v kurze.
• Doplatok kurzovného budete platiť pri začatí kurzu 9. 10. 2017 o 19:30 hod. v telocvični školy.
Prihláška je záväzná, ak sa nemôžete z vážnych dôvodov zúčastniť, je potrebné sa včas ospravedlniť.
• Ak ste vyplnili a odoslali záväznú prihlášku a zálohu a pozorne si prečítali inštrukcie, máte dostatok informácií, aby ste sa zúčastnili kurzu. Veľmi sa tešíme na stretnutie s Vami v Lúčkach.
• V prípade neúčasti prihláseného záujemcu je možné zálohu previesť na náhradníka, ktorý sa zúčastní kurzu miesto prihlásenej osoby. Záloha bude vrátená len z vážnych zdravotných dôvodov po obdržaní PN.
• Program kurzov je približný a Majster Boris Tichanovský si vyhradzuje právo upraviť podľa svojho uváženia ich náplň jednak s ohľadom na účastníkov a ďalej podľa posúdenia konkrétnych situácií.

• Majster Boris Tichanovský ponúka účastníkom, okrem programu kurzu, tiež individuálne liečenie a konzultácie. Pri individuálnych liečeniach Boris Tichanovský lieči choroby chrbtice a kĺbov, alergie, astmu, choroby vnútorných orgánov, kožné ochorenia, gynekologické problémy, poruchy sluchu a zraku, detské pomočovanie atď. Za liečenie zaplatí pracujúci 20 €, nezamestnaní, dôchodcovia a študenti 16 €. Liečenie akupunktúrou stojí 8 € za jedno sezenie. Deti lieči Majster Tichanovský zadarmo. Ďalej Majster pri individuálnom liečení vykonáva aj liečbu závislostí (alkohol, nikotín). V priebehu jedného sedenia sa môžete po predchádzajúcej 16-hodinovej abstinencii zbaviť fajčiarskeho návyku a závislosti na alkohole. Cena jedného sedenia je 40 €. Ďalej Majster Boris Tichanovský vo svojich kurzoch ponúka účastníkom individuálne konzultácie, čo znamená, že s nimi v súkromí skonzultuje ich zdravotný stav a odporučí im podľa svojho názoru spôsob liečby. Konzultácia trvá 2 až 5 minút a nárok na ňu má každý. Cena konzultácie je 4 €. Z kapacitných a technických dôvodov individuálne liečenie a konzultácie nie sú zahrnuté v cene kurzu. Prednostne objednať sa na liečenie budú mať tí kurzisti, ktorí sa prihlásia na kurz medzi prvými dvadsatimi.

 

Denný program kurzu
• Ráno začíname každý deň raňajkami individuálne v penziónoch.
• Od 10.00 do 13.00 prebieha dopoludňajší program cvičení a prednášok.
• Obed od 13.00
• Po obede od 14.00 je súkromné voľno (vychádzky, spoločné kúpanie vo Vitálnom svete a pod.)
• Večera od 18.00
• Od 19.00 večerný blok cvičení, masáží a meditácií.
• Záver dňa zhruba okolo 21.30 hod.
• Časové údaje sú orientačné a môže dôjsť k výrazným zmenám jednotlivých časov.

Ak postrádate niektoré informácie, ktoré nám unikli, volajte prosím na tel +420 602 141 628 od 10 do 12 a od 14 do 16 hod. Týždeň pred začatím kurzu e-mailom či listom rozošleme informácie o konkrétnych ubytovacích zariadeniach.